GIGABYTE B650 EAGLE
ATX-основа для Ryzen на AM5
Плата на чипсеті AMD B650 для процесорів Ryzen 7000, 8000 і 9000: цифрове живлення 12+2+2 фази, DDR5 з профілями AMD EXPO та Intel XMP, три слоти M.2 з PCIe 5.0, USB 10 Гбіт/с ззаду, мережевий порт 1 Гбіт/с і оновлення BIOS кнопкою Q-Flash Plus.
сокетAM5чипсет AMD B650живлення12+2+2цифрових фазпам’ятьDDR5до 8000 MT/s (OC), до 256 ГБслоти M.231 × PCIe 5.0 + 2 × PCIe 4.0
Огляд
Формат ATX 30,5 × 24,4 см, шестишарова плата з матеріалу з низькими втратами, готового до PCIe 5.0, і вбудована заглушка задньої панелі.
8-pin живлення CPU24-pin ATX4 × SATA 6 Гбіт/сPCIe EZ-LatchQ-Flash Plus3 × ARGB + 1 × RGB5 роз’ємів вентиляторівроз’єми TPM і COM
Ultra Durable
Плати GIGABYTE Ultra Durable зібрані з компонентів, розрахованих на високу продуктивність і довгу службу.

Цифровий ШІМ-контролер і MOSFET з низьким опором у відкритому стані — запас для нових процесорів і стабільна робота системи.

Цільний радіатор повністю закриває транзистори живлення й відводить від них тепло; контакт забезпечує термопрокладка 5 Вт/(м·К).
Пам’ять
Плата підтримує модулі з профілями AMD EXPO та Intel XMP: обидва профілі розпізнаються в SPD, потрібний вмикається в BIOS.
слоти4 × DIMMдвоканальний режимобсяг256 ГБдо 64 ГБ на модульчастота8000MT/s у розгоні
Розгін пам’яті й робота профілів залежать від процесора та модулів; сумісні модулі — у списку підтримуваної пам’яті GIGABYTE.
Накопичувачі
Процесорний слот M.2 працює за PCIe 5.0 x4 з Ryzen 7000 і 9000 та приймає SSD завдовжки до 110 мм — його закриває радіатор M.2 Thermal Guard, що відводить тепло й не дає накопичувачу скидати швидкість. Ще два слоти — PCIe 4.0.
M.2 PCIe 5.0 x4 · 25110M.2 PCIe 4.0 x2 (CPU)M.2 PCIe 4.0 x4 (чипсет)4 × SATA 6 Гбіт/сRAID 0, 1, 10 для NVMe і SATA
З Ryzen 8000 перший слот M.2 працює як PCIe 4.0.
Підключення

Мережевий контролер Realtek і ПЗ керування смугою допомагають тримати низький пінг навіть у завантаженій мережі.

Основний слот працює як PCIe 4.0 x16 з Ryzen 7000 і 9000; ще три слоти PCIe 3.0 x1 — для карт розширення.
2 × USB 3.2 Gen 2 (10 Гбіт/с) ззадуUSB Type-C 5 Гбіт/с ззаду6 × USB 2.0 ззадуDisplayPort 1.4 · 4K 144 ГцHDMI 2.1 · 4K 60 ГцPS/2Type-C для передньої панеліUSB 3.2 Gen 1 і 3 × USB 2.0 на платіВідеовиходи працюють із процесорами з вбудованою графікою.

Hi-Fi Audio
Кодек Realtek з підтримкою 2/4/5.1/7.1 каналів і аудіоконденсатори високого класу для детального й природного звучання.
Audio Noise Guard відокремлює чутливу аналогову частину звукового тракту від джерел завад просто на рівні плати.
Зручне збирання
Smart Fan 6
П’ять гібридних роз’ємів працюють з вентиляторами PWM і DC та з помпами водяного охолодження; кілька датчиків температури й точна крива обертів, а нижче заданої температури вентилятор зупиняється повністю.

Контроль температури в кількох точках плати, обертів вентиляторів і потоку рідини в контурі водяного охолодження.

Крива з 7 точок, режими Slope і Stair, ручне введення обертів, швидке налаштування EZ Tuning за 4 точками; профіль зберігається в BIOS і переживає оновлення.
CPU FANCPU FAN / помпа2 × SYS FANSYS FAN / помпаFAN STOPGIGABYTE Control Center
Зрозумілий інтерфейс, модулі під потрібні функції та автоматичне оновлення.
Характеристики — за даними GIGABYTE.
| Тип | Материнські плати AMD |
| Роз'єм процесора (Socket) | AM5 |
| Процесори | Процесори для AM5 |
| Підтримувані процесори | Список підтримуваних процесорів |
| Чіпсет (Північний міст) | AMD B650 |
| Тип пам'яті | DDR5 DIMM |
| Сумісні ОЗП | DDR5 для ПК |
| Сумісність з RAM | Список підтримуваної пам'яті |
| Кількість слотів пам'яті | 4 |
| Кількість каналів | 2 |
| Макс. Обсяг пам'яті | 256 |
| Мінімальна частота пам'яті | 4400 |
| Максимальна частота пам'яті | 8000 |
| Підтримка профілю |
Підтримка профілю ХМР Підтримка профілю EXPO |
| Мережевий адаптер (LAN) | 1 x 1000 Мбіт/с |
| Звукова карта | Realtek CODEC |
| Звукова схема | 7.1 |
| Кількість SATA III | 4 |
| Кількість PCI-E 16x | 4 |
| Підтримка PCI-E 16x v3.0 | + |
| Підтримка PCI-E 16x v4.0 | + |
| Кількість внутрішніх USB 2.0 | 3 |
| Кількість внутрішніх USB 3.2 | 1 |
| Кількість внутрішніх USB Type-C | 1 |
| Кількість com (RS-232) | 1 |
| Кількість слотів M.2 | 3 |
| Підтримка M.2 PCIe 4.0 | + |
| Підтримка M.2 PCIe 5.0 | + |
| SYS_FAN | 3 |
| 24-pin | 1 |
| 8-pin | 1 |
| Кількість зовнішніх USB 2.0 | 6 |
| Кількість зовнішніх USB 3.2 | 2 |
| Кількість зовнішніх USB Type-C | 1 |
| Роз'єм VGA | - |
| Роз'єм DVI-D | - |
| Роз'єм HDMI | + |
| Роз'єм DisplayPort | + |
| Вихід S/PDIF | - |
| Контролер RAID | 0, 1, 10 |
| Форм-фактор | ATX |
| Сумісність з корпусом | Корпуси ATX |
| Бренд | Материнські плати Gigabyte (Гігабайт) |
| RGB Header | 1 x RGB Header + 3 x Addressable header |
| Overclocking | + |
| Колір | Чорний з сірим |
| Статус материнської плати | Нова |
| Тип | DDR5 |
| Призначення | Для ПК |
| Обсяг одного модуля | 8 |
| Кількість модулів | 2 |
| Форм-фактор | DIMM |
| Частота | 6000 |
| Пропускна спроможність | 48 000 |
| CAS Latency (CL) | CL36 |
| Схема таймінгів | 36-38-38 |
| ECC-пам'ять | Підтримка ECC-пам'яті |
| XMP | Підтримка профілю XMP |
| AMD EXPO | Підтримка профілю AMD EXPO |
| Напруга живлення | 1.35 |
| Робоча температура | Від 0 до 85 |
| Температура зберігання | Від −55 до +100 |
| Особливості | Охолодження модуля |
| Додатково |
288-контактний модуль DIMM Алюмінієве тепловідведення SPD Voltage - 1.1V SPD latency - 40-39-39 SPD DDR5-4800 |
| Габарити | 133.35 x 34.9 x 6.62 |
| Колір | Чорний |
| Статус ОЗП | Нова |
Дуже висока ефективність
Pure Power 13 M сертифіковано 80 PLUS Gold з ефективністю перетворення енергії до 93.8%. Найбільш значущі переваги – менша споживана потужність, зниження витрат на електроенергію, знижений рівень нагріву і більш тиха робота системи охолодження. Pure Power 13 M є чудовим вибором для безшумних ПК і потужних ігрових систем.
Підтримка всіх специфікацій ATX 3.1
Pure Power 13 M — це блок живлення стандарту ATX 3.1, що має як роз'єм 12V-2x6 для графічних карт PCIe 5.1 наступних поколінь, так і роз'єми 6+2-pin PCIe 4.0 для підтримки графічних процесорів поточного покоління. Цей блок живлення є дійсно універсальним рішенням та ідеальним вибором для нинішніх та майбутніх high-end систем.
Стабільність при різких стрибках навантаження
Навіть у випадках різких короткочасних стрибків енергоспоживання відеокарти, Pure Power 13 M з легкістю справляється з двократним збільшенням навантаження, що забезпечує надійну і стабільну роботу процесорів та відеокарт наступного покоління.
Насолоджуйтеся тишею
При низькому навантаженні системи вентилятор повністю зупиняється, розкручуючись знову під час зростання енергоспоживання. Ця функція у поєднанні з надійним вентилятором be quiet! зі спеціально оптимізованими для найкращого повітряного потоку лопатями забезпечує дуже тиху роботу за будь-яких сценаріїв навантаження.
Висока стабільність напруг
Завдяки топології LLC Pure Power 13 M забезпечує кращі у своєму класі регулювання напруги і ефективність, що робить цей блок живлення ідеальним вибором для створення дуже тихих систем або оновлення потужних ігрових чи медійних ПК.
Зручність та сумісність
Завдяки модульні системі кабелів, ви можете підключити до Pure Power 13 М лише ті кабелі, які потрібні в даній конфігурації системи. Це спрощує підключення та акуратне розміщення, що призводить до збільшення потоку повітря та більш ефективного охолодження.
| Форм-фактор | ATX |
| Потужність | 650 |
| Вентилятор | 120 |
| ККД (Сертифікат 80 Plus) | Gold |
| Корекція коефіцієнта потужності (PFC) | Активний |
| Рівень шуму | 30.2 |
| +5V | 20 |
| +3.3V | 20 |
| +12V1 | 54.1 |
| -12V | 0.3 |
| +5Vsb | 3 |
| Підключення до материнської плати | 20+4 pin |
| Підключення до відеокарт | 6+2-pin 2 шт., 16-pin 1 шт. |
| Живлення процесора | 4 pin, 8 pin, 8+4 pin |
| Кількість роз'ємів 4-pin Molex | 2 |
| Кількість роз'ємів SATA | 5 |
| Колір | Чорний |
| Габарити | 160 x 150 x 86 |
| Вага | 2.32 |
| Відстібаються кабелі | + |
| Захист від перевантажень | + |
| Статус БЖ | Новий |
| Додатково |
Безпека OVP (Захист від підвищення напруги в мережі) OPP (Захист від перевантаження) OCP (Захист від перевантаження будь-якого з виходів блоку окремо) SCP (Захист від короткого замикання) OTP (Захист від перегріву) SIP (Захист від сплесків та кидків напруги) UVP (Захист від зниження напруги в мережі) |
| LGA1700/LGA1851 | + |
| Сумісність з Intel |
Сумісний: LGA1150/1151/1155/1156 LGA1200 LGA1700 LGA1851 Несумісний: LGA2066 LGA2011/2011-3 LGA775 LGA1356/1366 |
| Сумісність з AMD |
Сумісний: AM4/AM5 Несумісний: AM1 AM2 AM2+ AM3/AM3+/FM1FM2/FM3 TR4 TRX4 |
| Діаметр | 92 |
| Тип вежі | Tower |
| Підключення | 4 pin PWM |
| Підсвічування | Без підсвічування |
| Тип підшипника | Гідравлічний підшипник |
| Швидкість обертання вентиляторів | 500–2000 |
| Максимальне TDP | 180 |
| Рівень шуму | 25.8 |
| Повітряний потік | 45.8 |
| Кількість теплових трубок | 4 теплові трубки |
| Діаметр теплових трубок | 6 |
| Висота кулера | 123 |
| Кількість вентиляторів | 1 вентилятор |
| Вхідний струм | 0.15 |
| Споживана потужність | 1.8 |
| Номінальна напруга | 12 |
| Особливості | Регулятор обертів |
| Додатково | Тиск повітря 1.94 мм H2O |
| Матеріал радіатора | Алюміній |
| Габарити | 123 x 93 x 78 |
| Вага | 580 |
| Статус кулера | Новий |
| Колір корпусу вентилятора | Чорний |
| Колір крильчатки | Чорний |
Швидкість роботи комп'ютера значною мірою залежить від сховища: на повільному диску операційна система завантажується хвилинами, а програми відкриваються із затримкою. Kingston NV3 1TB — твердотільний накопичувач у форматі M.2 з інтерфейсом NVMe для повсякденних завдань: завантаження ОС, роботи з файлами, ігор. Обсягу 1 ТБ вистачає на операційну систему, робочі застосунки та бібліотеку ігор одночасно, без другого сховища для даних. Накопичувач підходить і для нової збірки, і для апгрейду ноутбука або ПК на заміну жорсткому диску чи SATA-накопичувачу.
Продуктивність SSD Kingston NV3 1TB складається з трьох параметрів:
Для основного системного диска такого набору характеристик достатньо із запасом за швидкістю.
Довговічність накопичувача визначають тип флеш-пам'яті та заявлений ресурс перезапису. В основі NV3 — 3D NAND: комірки пам'яті розташовані вертикально, у кілька десятків шарів, а не в одній площині. Завдяки такому розміщенню зростає щільність пам'яті, а надійність залишається вищою, ніж у пласкої структури.
Ресурс перезапису версії 1 ТБ становить 320 ТБ (TBW) — стільки даних можна записати за весь термін служби, і для домашнього або офісного навантаження цього вистачає на роки. Середній час напрацювання на відмову (MTBF) Kingston заявляє на рівні 2 мільйонів годин. Контролер розподіляє запис рівномірно, не даючи окремим блокам зношуватися раніше часу. На накопичувач діє п'ятирічна гарантія виробника.
На практиці швидкість помітна у трьох сценаріях:
NVMe Kingston NV3 1TB читає дані зі швидкістю 6000 MB/s — під час апгрейду з SATA-накопичувача, чия межа становить близько 550 MB/s, це більш ніж десятикратний приріст. Система стартує за лічені секунди, важкі програми відкриваються без затримки, а ігрові рівні підвантажуються швидше.
Швидкість запису 4000 MB/s скорочує час на встановлення ігор і копіювання великих файлів. Високу швидкість запису підтримує SLC-кеш: частина комірок працює в прискореному режимі та приймає дані першою. Контролер використовує Host Memory Buffer: частина оперативної пам'яті ПК відводиться під таблицю адрес, що прискорює роботу з дрібними файлами.
Формат M.2 2280 — стандартний слот для NVMe-накопичувачів на материнських платах і в ноутбуках, тому NV3 підходить і для настільного ПК, і для портативної системи. Інтерфейс PCIe 4.0 має зворотну сумісність із роз'ємами PCIe 3.0: на старій платі накопичувач працюватиме на швидкостях третього покоління, без заміни обладнання. Одностороння плата товщиною 2.3 мм поміщається навіть у тонкі ноутбучні відсіки.
Host Memory Buffer працює на штатних драйверах Windows 10 і 11, тому додаткове налаштування не потрібне. Швидкість читання 6000 MB/s перевищує поріг Sony для PlayStation 5 (5500 MB/s) — сховище підійде і для розширення пам'яті консолі. Для встановлення накопичувач достатньо вставити в слот M.2 і закріпити гвинтом.
Купити Kingston NV3 1TB можна в Telemart з доставленням по всій Україні Новою поштою, Укрпоштою або Meest чи самовивозом із шоуруму. Під час апгрейду ПК чи ноутбука встановлення накопичувача та перенесення системи зі старого диска краще довірити майстрам сервісного центру.
| Форм-фактор | M.2 2280 |
| Обсяг пам'яті | 1 ТБ |
| Тип елементів пам'яті | 3D-NAND |
| Інтерфейс | PCIe 4.0 x4 |
| NVMe | Підтримка протоколу NVMe |
| Швидкість читання | 6000 |
| Швидкість запису | 4000 |
| Ресурс записи (TBW) | 320 |
| Час напрацювання на відмову | 2 млн годин |
| Робоча температура | Від 0 до 70 |
| Температура зберігання | Від −40 до +85 |
| Додатково | Вібрація у неактивному стані 10 G (10–1000 Гц) |
| Габарити | 80 x 22 x 2.3 |
| Вага | 7 |
| Статус SSD | Новий |
| Комплектація | SSD-диск |
| Тип | Midi tower |
| Форм-фактор материнської плати |
ATX Micro-ATX Mini-ITX |
| Підсвічування | RGB-підсвічування |
| Попередньо встановлені вентилятори (на передній панелі) | 2 x 120 |
| Попередньо встановлені вентилятори (на задній панелі) | 1 x 120 |
| Загальна кількість встановлених вентиляторів | 3 шт |
| Додаткові вентилятори (на передній панелі) | 1 x 120 |
| Додаткові вентилятори (на верхній панелі) | 2 x 120/140 |
| Можливість встановлення СРО (на передній панелі) | 120/240 |
| Можливість встановлення СРО (на верхній панелі) | 120/240 |
| Можливість встановлення СРО (на задній панелі) | 120 |
| Максимальна висота кулера | 160 |
| Наявність блоку живлення | Корпус без БЖ |
| Розташування відсіку для БЖ | Нижнє розташування відсіку для БЖ |
| Максимальна довжина БЖ | 200 |
| Додатково | Стандартний ATX (160 мм), максимальний розмір – до 200 мм (без 3.5" HDD кошика) |
| Кількість 3.5″ внутрішніх відсіків | 2 x 3.5″ внутрішніх відсіків |
| Кількість 2.5″ відсіків | 3 x 2.5″ відсіків |
| Кількість слотів розширення | 7 слотів розширення |
| Порти |
2 x USB 3.2 Gen 1 (3.0) 1 x порт для навушників 1 x порт для мікрофона |
| Розташування портів | На верхній панелі |
| Максимальна довжина відеокарти | 330 |
| Особливості |
Бокове вікно із загартованого скла Контролер підсвічування вентиляторів |
| Додатково | Магнітний пиловий фільтр на верхній панелі легко знімається і чиститься |
| Матеріал | Метал та скло |
| Дизайн фронтальної панелі | Airflow-Mesh (Сітка) |
| Товщина скла | 4 |
| Габарити | 421 x 210 x 499 |
| Вага | 5.64 |
| Колір | Чорний |
| Статус корпусу | Новий |
AMD Ryzen 5 7600 — молодший шестиядерний процесор лінійки Zen 4 на сокеті AM5 і доступний вхід у цю платформу для ігрового ПК. Zen 4 додала в продуктивності на такт порівняно з минулою серією, тому навіть Ryzen початкового рівня справляється із сучасними іграми. Платформу AM5 компанія підтримує кілька поколінь поспіль, тож систему можна пізніше посилити продуктивнішим процесором без заміни плати та пам’яті. До BOX-версії входить кулер Wraith Stealth, тому охолодження окремо купувати не потрібно.
Конфігурація Ryzen 5 7600 розрахована на ігри:
Вбудована графіка RDNA2 на два блоки виводить зображення без дискретної відеокарти, а розблокований множник із Precision Boost Overdrive дозволяє розганяти процесор вручну.
Ігрова продуктивність залежить насамперед від швидкості одного ядра та обсягу кешу, і за обома напрямами Zen 4 додала порівняно із Zen 3. AMD заявляє про 13% приросту IPC між поколіннями, а в однопотоковому Cinebench R20 Ryzen 5 7600 випереджає Ryzen 5 5600X приблизно на 17% — для ігор це приріст FPS на тій самій відеокарті.
Різниця зі старшим 7600X у більшості проєктів становить один-три відсотки, при тому що у 7600 теплопакет 65 Вт проти 105 Вт. На тлі Intel молодший Ryzen 5 випереджає Core i5-13400F приблизно на 19% у середньому за великою вибіркою ігор. Дванадцять потоків дають запас для фонових завдань на кшталт стримінгу або запису геймплею.
Сокет AM5 — поточна основа десктопних процесорів AMD, і компанія підтвердила його підтримку до 2027 року. Це довгий шлях апгрейду: почати можна з молодшого чипа, а через кілька поколінь встановити продуктивніший на ту саму плату — наступна архітектура Zen 6 також залишиться на AM5.
Платформа працює лише з ОЗП DDR5, підтримує до 128 ГБ у двоканальному режимі та профілі EXPO для розгону в один клік. Оптимум для Zen 4 — DDR5-6000: на цій частоті контролер пам’яті синхронізується з Infinity Fabric у співвідношенні 1:1 і знижує затримки. У процесора 24 лінії PCIe 5.0 напряму — шістнадцять для відеокарти та чотири для M.2-накопичувача під швидкі SSD.
Процесор працює з усіма платами на сокеті AM5, але практичний вибір для ігор — чипсет B650. Він дає розгін процесора та пам’яті через EXPO і лінії PCIe 4.0 для відеокарти та слота M.2 — цього вистачає GPU рівня RTX 5070-5080 без переплати за дорогий чипсет. A620 дешевший, але не підтримує розгін, а X670 з повним набором PCIe 5.0 для відеокарти надлишковий для шестиядерника в іграх. За пам’яттю оптимум — два модулі DDR5-6000 з EXPO: пара планок у двоканальному режимі стабільніша в розгоні, ніж чотири. BOX-версія відрізняється від Tray кулером Wraith Stealth і розширеною гарантією.
Купити Ryzen 5 7600 можна в Telemart з доставкою по Україні Новою поштою, Укрпоштою, Meest або самовивозом із шоурумів. Для збірки на AM5 магазин пропонує конфігуратор ПК і консультацію з підбору плати та пам’яті, а оплату дорогої конфігурації можна розбити на частини через monobank.
| Лінійка | AMD Ryzen 5 |
| Роз'єм процесора (Socket) | AM5 |
| Сумісність | Материнські плати Socket AM5 |
| Кількість ядер | 6 ядер |
| Кількість потоків | 12 |
| Частота процесора | 3800 |
| Максимальна тактова частота | 5100 |
| Об'єм кешу L3 | 32768 |
| Кодова назва мікроархітектури | Raphael |
| Серія | Ryzen 7 |
| Мікроархітектура | Zen 4 |
| Назва графічного ядра | Radeon Graphics |
| Підтримка PCIe | PCIe 5.0 |
| Розблокований множник | + |
| Тип пам'яті | DDR5: 5200 |
| Техпроцес | 5 |
| Термопакет | 65 |
| Продуктивність | 27829 |
| Охолодження в комплекті | Кулер у комплекті |
| Сумісні системи охолодження | Кулери для AM4/AM5 |
| Статус процесора | Новий |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии